Partnerstvo s klubom


MHC Martin, a.s. je spoločnosť, ktorá sa od roku 2004 stará o chod a rozvoj hokejového klubu v Martine. 42 percentným akcionárom MHC Martin a.s. je občianske združenie MHA Martin, ktoré zastrešuje hokejovú mládež v Martine.

Tradície ľadového hokeja v Turci majú však hlbšie korene.

Prvý hokejový klub bol v Martine založený v roku 1936. Odvtedy sa martinským hokejistom podarilo dosiahnuť celý rad úspechov v najvyššej hokejovej súťaži. Klub vychoval plejádu hokejistov zvučných mien - Cíger, Haščák, Švehla, Bartoš, Somík, Novotný, Török, Babka či vychádzajúca hviezda Slovenskej reprezentácie a Tamby Bay Lightning Richard Pánik, ktorí šíria dobré meno martinského hokeja vo svete.

Ich úspechy by neboli možné bez širokej hokejovej základne, vysokej odbornosti trénerov a zápalu ľudí okolo hokeja. V klube dnes športuje vyše 280 mladých chlapcov (aj dievčat) v kategóriách od prípraviek, cez športové hokejové triedy, dorast, po juniorov. Všetci v najvyšších slovenských hokejových súťažiach. O ich športový a ľudský rast sa stará 18 vysoko kvalifikovaných trénerov a skúsený realizačný tím.

Družstvo seniorov bude v sezóne 2013 - 2014 účastníkom najvyššej hokejovej súťaže, TIPSPORT EXTRALIGY SR. Pod vedením nového trénera a odchovanca Martina Daniela Babku sa formuje kvalitný tím zložený hlavne z mladých perspektívnych hráčov, vystužený skúsenosťami ostrieľaných borcov, ako sú Michal Beran, Jaroslav Markovič, Andrej Novotný, Peter Galamboš, či talentovaní odchovanci Lukáš Matejka, Jakub Cíger a Tomáš Brcko.

Cieľom práce celého realizačného tímu je vybudovať káder, ktorý nikoho nenechá na pochybách, že mu patria minimálne stredné priečky extraligovej tabuľky. Nápomocné určite bude aj skvelé martinské hokejové publikum, ktoré experti radia medzi najlepšie na Slovensku. Každý domáci zápas martinského celku je tradične podporovaný hlasivkami 2000 - 4000 vďačných divákov, vytvárajúcich búrlivú športovú kulisu.

Naše ciele a vízie, ich úspech však nie je závislý len od výkonov na ľade. V neposlednej miere ho ovplyvňuje finančná situácia klubu. Rozpočet, jeden z najvyšších v TIPSPORT EXTRALIGE SR. Predstavuje sumu blízku šesťdesiatim miliónom korún. Stabilným zdrojom jeho napĺňania sú tradiční reklamní partneri, či samotní akcionári našej spoločnosti. Finančná náročnosť športu v posledných rokoch vzrastá, je potrebné hľadať nové zdroje umožňujúce udržať krok s vývojom. V posledných dňoch zaznamenávame pozitívny vývoj vo vzťahu mesta Martin k svojim hokejovým reprezentantom, čo nám dáva nádej do budúcnosti na dlhšie obdobie efektívnej spolupráce.

V našom snažení radi privítame spoluprácu so silným, stabilným a dlhodobým partnerom, ktorému ako protislužbu za jeho podporu vieme poskytnúť významný a kvalitný priestor na prezentáciu jeho mena, služieb či výrobkov.

Michal Taliga
generálny manažér
MHC Martin, a.s.