Po prehre v Nových Zámkoch predbehol našich Poprad

Autor: MHC |


Nové Zámky – MHC Martin 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Góly: 14. Kučkin (Hujsa), 14. McParland (Novotný), 27. Lelkeš (Kučkin), 37. Čaládi (Saarinen, Kytnár) – 31. Salija (Markovič, Koyš), 46. Pulli (Rapáč). Rozhodovali: Jonák, Stano - M. Orolin, Bogdaň, vylúčení: 8:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1968 divákov

Zostavy:
Nové Zámky:
 Lundström - Cardwell, Drtina, Maier, Sandgren, Novotný, De. Rehák, Makovský, Tibenský - Paulovič, Kytnár, Saarinen - Kučkin, Hudec, Hujsa - Čaládi, Lelkeš, McParland - Fábry, Dom. Rehák, Dubec

Martin: Dzubina - Kozák, Bačik, Brňák, Salija, Pulli, K?nig, Rusina, Pacalaj - Varga, Dírer, Korostin - Koyš, Heizer, Markovič - Dvořák, Surovka, Rapáč - Rzavský, Jurášek, Vyskoč

V úvode duelu mali oba tímy niekoľko príležitostí, situáciu však zakaždým vyriešili brankári. V 14. minúte rozjasal domácich divákov Kučkin, ktorý sa z pravej strany natlačil pred Dzubinu a podarilo sa mu puk zasunúť za jeho chrbát. Uplynulo len 17 sekúnd, keď sa pred Dzubinom presadil tečom McParland a domáci viedli o dva góly. Z následnej presilovej hry mohli Zámčania pridať i tretí gól, hostí však podržal Dzubina. Na druhej strane dobre zasiahol Lunström proti Rapáčovi.

Na začiatku druhej tretiny mohla udrieť Hudecova formácia, no Kučkin ani Hujsa nevyzreli na Dzubinu. O päť minút získal v útočnom pásme puk Kučkin, Dzubina jeho následný pokus kryl, no ruský útočník stihol presne prihrať Lelkešovi, ktorý prekonal martinského gólmana. Prvú polovicu stretnutia boli domáci hokejovejším mužstvom. V polovici stretnutia pykali Zámčania za príliš veľa hráčov na ľade, čo už po 18 sekundách využil na strelenie gólu Salija. Extraligový nováčik kontroval Čaládiho zásahom. Novozámocký útočník sa pred Dzubinom dostal k puku a bez prípravy ho poslal do pravého rohu.

Po úvodných minútach tretej tretiny putoval na trestnú lavicu domáci Fábry, hostia zatlačili súpera, no Lundstr?ma sa im prekonať nedarilo. Najväčšiu príležitosť na to mal Dírer, no v páde poslal puk bekhendom mimo domácej brány. Čo sa Martinčanom nepodarilo počas presilovky, podarilo sa im krátko po nej, keď sa zblíka presadil Pulli. Následne Dzubina zneškodnil Hujsove zakončenie a Lundstr?m si poradil s Rapáčovým pokusom. Dve a pol minúty pred koncom bol pri nájazde na Dzubinu faulovaný Dubec, za čo rozhodca nariadil trestné strieľanie. Sám faulovaný hráč ho však nepremenil a Novozámčania tak aj napriek záverečnej powerplay hostí zvíťazili 4:2.

Hlasy: 

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Prvé dve tretiny boli z našej strany veľmi dobré, veľmi nám pomohli dva zlepené góly, ktoré sme dali. Trošku sme sa uvoľnili, v druhej tretine sme dominovali, no treba povedať, že súper veľmi dobre bránil. To znamená, že sme hrali dosť neefektívny rohový hokej, aj keď optická prevaha bola na našej strane. Tých čistých šancí tam toľko nebolo, tých bolo viacej práve v prvej tretine. V tretej tretine sme dostali gól a trošku sme sa začali báť. Ale myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili a verím, že nám pomôže v rozhodujúcom zápase, ktorý nás čaká."

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Súperovi išlo v dnešnom zápase o veľa, my sme mali playoff v podstate isté. Nechali sme oddychovať niektorých hráčov, ktorí majú drobné zranenia. Prvé dve tretiny hral súper nátlakový hokej, my sme urobili nejaké chyby, z čoho pramenili góly. V tretej tretine sme chceli výsledok ešte zdramatizovať. Keby sme využili presilovku a dali na 3:4, bolo by to iné. Súper nám však už nedovolil streliť kontaktný gól a v podstate za tú snahu, ktorú preukázal, si víťazstvo zaslúžil viac."

 

 


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koho by ste si priali do playoff?