Po nájazdoch vo Zvolene s dvomi bodmi

Autor: TASR, HKM |


Na víťazný gól zápasu museli diváci čakať až do samostatných nájazdov. Hostia v nich skórovali 3-krát, za HKM bol úspešný len Šišovský * Domáci nedokázali v priebehu zápasu zužitkovať ani jednu zo šiestich presiloviek, zato ubránili dve minúty oslabenia v predĺžení * Šesť sekúnd pred koncom nadstaveného času neuspel Puliš pri trestnom strieľaní * Strely na bránu 29:34 * Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení obaja gólmani – Marek Šimko,resp. Michal Dzubina.

HKM Zvolen - MHC Martin 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Rozhodujúci gól 
v sam. nájazdoch Rzavský.

Rozhodcovia Štefík - Kollár, Rojík, vylúčení 5:7, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1015 divákov.

HKM Zvolen: Šimko - Hraško, Valenta, M. Novák, Krejčí, Ivan, Plechanov, Homer, Habšuda - Klhůfek, Mráz, Majdan - Šišovský, Puliš, Zuzin – L. Novák, L. Jurík, Jurák - Žilka, Petráš, Dubeň

MHC Martin: Dzubina - Pulli, Salija, Rusina, Brňák, Pacalaj, Leško - Rzavský, Heizer, Koyš - Korostin, Galamboš, Varga - Pokrivčák, Dlouhý, Surovka - Ďvořák, Jurášek, Šalka

Zápas trpel na gólové suchoty a aj preto divákov často privádzal do apatie. Martinčania po neúspešnej čiernej sérii sa pokúšali zabodovať a hneď od začiatku cítili, že by sa im to aj mohlo podariť. Domáci si šance len sťažka vypracovávali, v zriedkavej už v 2. min nezakončili dobre akciu Šišovský s Pulišom a vzápätí ani Zuzin pri nej netrafil. Na samom konci tretiny po nahrávke od Šišovského sa dostal k zakončeniu Puliš, a to bolo asi všetko z vážnejších akcií. V druhej tretine už bolo na ľade viac vzruchu, no aj nervozity a dosť sa vylučovalo. Práve v presilovkách pribudlo aspoň viac striel, početná prevaha však nie vždy bola výhoda. V 23. min najaktívnejší Puliš v presilovke opäť skúšal Dzubinu v bránke a o pár sekúnd neskôr v oslabení po zmätkoch domácej obrany netrafil bránku Korostin. Zvolenčania si občas našli streleckú parketu vo výhodných pozíciách, no so zúfale nepresnou streľbou, často aj zblokovanou, Dzubinu vážnejšie neohrozili. V 30. min v presilovke nastrelil hosťujúci Salija znenazdajky žŕdku a keďže domáci potom nevyužili krátku presilovku štyroch na troch a Puliš v nej opäť mieril vedľa, bezgólový stav sa preklopil aj do tretej tretiny.

V nej tlak domácich narástol hlavne počas presilovky od 46. min, s viacerými dobrými strelami, pri ktorých vynikol Dzubina. Jeho náprotivok Šimko bol takmer bez roboty a zápas sa postupne výrazne nasmeroval do bezgólového skóre v riadnom čase. V 51. min sa Puliš rútil sám na brankára a Dzubina mal čo robiť, aby vari najväčšiu šancu zápasu zneškodnil. Od 58. min mali Zvolenčania výhodu presilovky, vyťažili z nej v samom konci šancu Puliša, gól nepadol a rozhodovalo sa v nastavenom čase. V 63. min za príliš veľa hráčov na ľade pykali domáci, v presilovke štyroch na troch však Martinčania ponúkli možnosť na skórovanie Zuzinovi, stačilo len dobre zoči voči brankárovi lepšie trafiť, to isté si však mohol vyčítať 18 sekúnd pred koncom predĺženia martinský Koyš. Už len šesť sekúnd chýbalo do sirény, keď za sekanie Pulliho nariadil rozhodca trestné strieľanie a Puliš ho po skvelom zákroku Dzubinu a vykopnutí puku korčuľou nepremenil. V samostatných nájazdoch boli Martinčania stopercentní, keď premenili všetky tri, ten rozhodujúci Rzavský.

ZV_MT 39_2

ZV_MT 38_výsledok

Stiahnuť flash player Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný
Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.


Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.


Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koho by ste si priali do playoff?