Nešlo len o hokej

Autor: J. Kollárová |


Pár fanúšikov Žiliny muselo byť dokonca vyvedených zo štadióna.

MARTIN. Posledné domáce stretnutie v roku 2011 medzi MHC Mountfield
a MšHK ŽILINA sa nieslo aj v inom, ako hokejovom duchu. Kým martinskí fanúšikovia prišli svoj tím poslednýkrát v roku podporiť, fanúšikovia Žiliny sa na štadión vybavili nedôstojným správaním a pyrotechnikou.


Asi stovka fanúšikov zo Žiliny začala už svoje povzbudzovanie počas prvej tretiny nevhodnými, až urážajúcimi pokrikmi na adresu domácich.
Väčšie problémy nastali hlavne počas druhej tretiny, v ktorej Žilinčania odpálili niekoľko delobuchov. (Údajne sa o pár delobuchov zaslúžili aj martinskí výrastkovia.) Pár fanúšikov Žiliny muselo byť dokonca vyvedených zo štadióna. Niekoľko výbuchov bolo počuť aj počas tretej tretiny. Útoky sa vystupňovali a delobuchy smerovali aj medzi domácich fanúšikov.
Provokácia neprestala ani pri rozhodujúcich samostatných nájazdoch, hlavne pri nájazde domáceho Galamboša.
Asi päťdesiat policajtov a "sbskárov" situáciu ihneď riešilo a dostalo ju pod kontrolu. Pri odchode žilinskí fanúšikovia ešte protestovali a odmietali opustiť štadión, no polícia ich neskôr odprevadila v oveľa pokojnejšej atmosfére. Fanúšikova MHC Mountfield veria, že nasledujúce hokejové stretnutia budú prebiehať v pokojnejšej atmosfére a vzájomné strety a súboje v rámci pravidiel zostanú len na ľade.


Anketa - Hlasovanie už skončilo

Koho by ste si priali do playoff?